آیا شما باید از اینستاگرام برای رشد و اتصال با مخاطبان و مشتریان خود استفاده کنید؟ با توجه به محبوبیت این پلتفرم و رسیدن به اوج، پاسخ قطعا بله است. در این مطلب قصد داریم مجموعه‎ای از آمار های مفید در اینستاگرام را برایتان شرح دهیم. از این آمار و ارقام می‎توانید برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود استفاده کنید.

آمار اینستاگرام

اینستاگرام دارای بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه است

 

۸۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال، به طور مرتب عشق خود را برای این پلتفرم نشان می دهند. در میان شبکه های اجتماعی فقط فیس بوک و یوتیوب تعداد بیشتری از افراد فعال در ماه دارند.

 

۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام خارج از ایالات متحده هستند

 

طبق اطلاعات خود اینستاگرام، هشتاد درصد از کاربران از کشورهای خارج از ایالات متحده می آیند. این بدان معنی است که اینستاگرام عملکرد جهانی دارد.

eMarketer برآورد می کند که اینستاگرام درآمد آگهی های تلفن همراه را در سال ۲۰۱۸ به ۶،۸۴  میلیارد دلار افزایش خواهد داد که این رقم به سرعت در حال افزایش است.

پس از ایالات متحده با بیش از ۸۸ میلیون کاربر فعال ماهانه، یک نظرسنجی Statisa DMO نشان داد که روسیه، برزیل، ترکیه، اوکراین، لهستان، کانادا، فرانسه و ژاپن دارای بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال هستند.

اینستاگرام توسط ۳۸ درصد از زنان در ایالات متحده و ۲۶ درصد مردان استفاده می شود

 

مطالعه‎ی پژوهشی Pew در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ روی ۳۲ درصد بزرگسالان آنلاین که از اینستاگرام استفاده میکنند تست شد و نشان داد که زنان اکثریت هستند. (Pew کسانی را که به عنوان جنسیت نامشخص شناسایی می کند را پیگیری نمی کند). این مطالعه نشان می دهد که ۳۸ درصد زنان و ۲۶ درصد مردان به طور منظم از اینستاگرام برای دوست یابی، اشتراک گذاری و ارسال استفاده می کنند.

۵۹ درصد از کاربران زیر ۳۰ سال سن دارند

اعداد به شدت به قوم جوان پی برده‎اند. ۱۸ تا ۲۹ ساله ها ۵۹ درصد از کاربران در ایالات متحده را تشکیل می دهند و کسانی که ۳۰ تا ۴۹ ساله هستند ۳۳ درصد از کاربران را تشکیل می دهند.

در همین حال، ۷۰ درصد از کاربران اینستاگرام آمریکایی دارای مدرک آموزش متوسطه هستند.

 

آمار اینستاگرام

 

نوجوانان اینستاگرام را دوست دارند

در نظرسنجی Piper Jaffray که برای نوجوانان انجام شد، به این موضوع پی بردند که نوجوانان اینستاگرام را بعد از اسنپ‎چت دوست دارند. طبق گفته eMarketer شصت و سه درصد از افراد ۱۳ تا ۱۷ ساله روزانه از اینستاگرام استفاده می‎کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *