اگر از اینستاگرام استفاده میکنید باید تاکنون با استوری اینستاگرام روبه رو شده باشید. 
این قابلیت که میتوان گفت به نوعی کپی برداری از نرم افزار اسنپچت هست حدود چندین ماه است که به اینستاگرام اضافه شده است. حال به بررسی بعضی از ویژگی ها و نکات این قابلیت میپردازیم :

آموزش استوری اینستاگرام

استوری چیست ؟


استوری به معنی داستان است و قابلیتی موقتی برای به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم های شماست. این تصاویر و ویدئو ها تنها ۲۴ ساعت باقی میمانند و پس از آن به صورت خودکار توسط اینستاگرام حذف می شوند.برای مشاهده استوری ها کافیست به دایره های دور قرمزی که بالای صفحه اینستاگرام شما وجود دارند بروید و تصاویر و ویدئوهایی که فالویینگ های شما در ۲۴ ساعت اخیر به اشتراک گذاشته اند را تماشا کنید.

این استوری ها ماندگار نیستند و در صفحه شخصی شما باقی نمیمانند، شما میتوانید در طول روز چندین پست درون استوری خود بارگذاری کنید که آن ها به ترتیب به فالوورهای اینستاگرام شما نشان داده میشوند.

در صورتی که بخواهید درباره استوری دیگران نظری ارسال کنید میتوانید با زدن روی کادر زیر استوری متنی تایپ کرده و برای شخص ارسال کنید.

چگونه استوری بگذاریم ؟

برای اینکار کافیست پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام آن را از چپ به راست بکشید تا به قسمت بارگذاری استوری هدایت شوید. پس از اینکار دوربین گوشی شما به طور خودکار روشن می شود و شما میتوانید همین لحظه را به عنوان استوری ثبت کنید. در صورتی که بخواهید از عکس های گذشته(۲۴ ساعت گذشته) استفاده کنید کافیست روی علامت عکس در گوشه پایین سمت چپ بروید و عکس دلخواه را انتخاب و بارگذاری کنید.

 

 

استوری اینستاگرام

 

 

سوالات مهم درباره استوری اینستاگرام

آیا میتوان کلا استوری ها را غیرفعال کنیم ؟
خیر امکان انجام چنین چیزی فعلا وجود ندارد

چگونه میتوانم بفهمم استوری من را چه کسانی دیده اند ؟
برای این منظور پس از آپلود استوری اینستاگرام ، آن را باز کرده و بالا کشیده و لیست افرادی که استوری را دیده اند را مشاهده کنید.

 

استوری اینستاگرام

چه کسانی میتوانند برای استوری من نظر ارسال کنند ؟
تمام کسانی که جز فالوورهای شما هستند قادر به ارسال نظر یا همان reply برای استوری شما هستند. اما اگر بخواهید میتوانید در قسمت تنظیمات این افراد را محدود کنید(مانند عکس زیر)

 

استوری اینستاگرام

 

آیا میتوان به طور مخفیانه استوری کسی را ببینیم ؟
پاسخ این سوال منفی است ، چرا که اینستاگرام لیست افرادی که استوری شخص را مشاهده کرده اند را به او نشان میدهد.

نمیخواهم استوری یک نفر را ببینم چاره چیست؟
برای اینکار روی استوری آن فرد دست خود را نگه دارید سپس از بین گزینه هایی که ظاهر میشوند گزینه Mute story را انتخاب کنید.

آیا میتوان کاری کرد که افراد خاصی قادر به دیدن استوری های ما نباشند؟
بله تنها کافیست همانند عکس زیر عمل کنید.

 

استوری اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *