اینستاگرام جزء آخرین برنامه‎هایی است که قابلیت تایید دو مرحله ای را اضافه کرده است. این ویژگی (تایید دو مرحله ای اینستاگرام ) در لیست چشم‎اندازهای این برنامه در زمان معرفی بود و مردم آن را فراموش کرده بودند.

برای استفاده از این ویژگی لازم نیست نسخه اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید. تایید دو مرحله ای در اینستاگرام با شماره موبایل شما کار ‎می‎کند.

هر بار که قصد وارد شدن به حساب کاربری خود را داشته باشید، باید یک کد هشت رقمی برای احراز هویت وارد کنید.
این کد هر بار به شماره موبایلی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام وارد کرده‎اید، ارسال می‎شود. در این مطلب قصد داریم چگونگی احراز هویت با تایید دو مرحله ای را توضیح دهیم.

 

تایید دو مرحله ای اینستاگرام 

 

برای فعلل سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام ،برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.
به تب profile بروید و روی دکمه چرخنده در بالای صفحه ضربه بزنید. گزینه Two-Factor Authentication را در صفحه تنظیمات انتخاب کنید.

 

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

 

تایید دو مرحله ای نیازمند کد امنیتی است که وقتی آن را فعال می‎کنید شما را به صفحه تاییدیه می‎برد. صفحه تأییدیه دارای یک فیلد ورودی برای وارد کردن کد تایید است.

در زیر کد تأیید، می توانید شماره تلفنی را که کد به آن ارسال می شود را ببینید. اگر شماره موبایل نادرست بود با انتخاب گزینه Change it آن را تعویض کنید.

پس از وارد کردن کد، تایید دو مرحله ای در اینستاگرام شما فعال می‎شود.

 

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

 

بعد از اینکه تایید دو مرحله ای را فعال کردید، یک صفحه برای شما باز می‎شود و ۵ کد بک‎آپ به شما داده می‎شود. این کد ها زمانی به درد میخورد که شما قادر به دریافت پیام متنی نیستید. مثل وقتی که شما دسترسی به وای فای دارید ولی موبایلتان آنتن نمی‎دهد.

این کد ها احتمالا برای یک بار استفاده می شوند و باید آنها را یک جای امن نگه دارید. اگر آن ها را گم کنید، می‎توانید کدهای جدید دریافت کنید و کدهای قبلی باطل می‎شود. برای دریافت کدهای جدید گزینه Get New Codes را لمس کنید.

 

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

 

اینستاگرام پیشنهاد می کند که کد ها را در یک جای امن کپی کنید و یا از آنها یک اسکرین شات بگیرید. ولی اسکرین شات گرفتن شاید خوب نباشد. زیرا اگر برنامه‎ای مثل Dropbox روی موبایلتان نصب باشد احتمال دارد آن عکس را اشتباها در آن آپلود کنید.

شما هر وقت که بخواهید می‎توانید تایید دو مرحله ای را غیرفعال کنید. به صفحه تنظیمات اکانت خود بروید و Two-factor authentication را انتخاب کنید.
سپس درخواست کد امنیتی را خاموش کنید. خاموش کردن تایید دو مرحله ای نیازی به احراز هویت ندارد. یعنی اگر موبایل شما دست کودکی باشد می‎تواند آن را خاموش کند.

ویژگی تایید دو مرحله ای اکنون برای همه کاربران اینستاگرام در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *