در حالت عادی شما می‎توانید هر اکانتی را در اینستاگرام دنبال کنید. هنگامی که شما یک حساب کاربری اینستاگرام را دنبال می کنید، همه پست های آن اکانت را در فید صفحه اصلی مشاهده می کنید.

اگر آن اکانتی که دنبال کردید لایو بگذارد، اینستاگرام یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می‎کند. اما اگر عکس، فیلم و استوری بگذارد، هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی‎کنید.

زمانی که شما برنامه اینستاگرام را باز می‎کنید، لیست استوری هایی که دوستان و فالویینگ های شما گذاشته‎اند در بالای صفحه نمایش داده می‎شود. همچنین پست‎ها در زیر آن دیده می‎شوند.

گاهی یک شخص برای شما اهمیت زیادی دارد و میخواهید هر پستی که می‎گذارد، سریعا با خبر شوید. با استفاده از ویژگی جدید اینستاگرام می‎توانید نوتیفیکیشن های یک اکانت را روشن کنید و
هر موقع پست یا استوری توسط آن اکانت گذاشته می‎شود، شما با نوتیفیکیشن اطلاع پیدا می‎کنید.

روشن کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام برای یک حساب کاربری

 

به اکانتی که قصد دریافت هشدار دارید بروید. دکمه سه نقطه در بالای صفحه را لمس کنید (در هر دو نسخه iOS  و Android در یک مکان قرار دارد).

یک منو باز می‎شود که باید آخرین گزینه یعنی “Turn on Post Notifications” را لمس کنید. حالا از این به بعد هر پستی که این اکانت به اشتراک بگذارد، شما در موبالیتان نوتیفیکیشن دریافت می‎کنید.

این ویژگی برای هر دو نوع اکانت public و private کار می‎کند. اگر آن حساب کاربری را دنبال نکنید، نمی توانید نوتیفیکیشن های پست را برای آن فعال کنید. این نوتیفیکیشن‎ها با بقیه هشدارهایی که اینستاگرام ارسال می‎کند، تفاوت دارد.

ویژگی نوتیفیکیشن در سیستم عامل اندروید به صورت لحظه‎ای و سریع کار می‎کند. اما در نسخه آی او اس امکان دیر فرستادن یا نفرستادن وجود دارد.

 

نوتیفیکیشن اینستاگرام

 

برای خاموش کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام یک شخص دوباره به اکانت آن بروید و روی دکمه سه نقطه ضربه بزنید. سپس گزینه Turn off post notifications را انتخاب کنید.

یک راه دیگر برای فعال کردن نوتیفیکیشن‎های یک کاربر وجود دارد. زمانی که پستی ارسال می‎کند و شما آن را فید صفحه اصلی می‎بینید، سه نقطه کنار پست را لمس کنید و Turn on Post Notifications را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *