اینستاگرام خود را در یک دنیای رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین مدعیان ثابت کرده است. در حال حاضر ۸۰۰ میلیون کاربر دارد که ۵۰۰ میلیون نفر از آن هر روز از برنامه استفاده می کنند.

زیاد شدن تعداد کاربران باید با اضافه کردن ویژگی های ایمنی همراه باشد. از ۲۶ سپتامبر، اینستاگرام ویژگی های جدید کامنت و گزارش ها را ارائه داد که به مبارزه با فحاشی کمک می کند … و حتی ممکن است یک زندگی را نجات دهد.

در این مطلب نحوه استفاده از این ویژگی ها را خواهید دید.

ویژگی جدید کامنت ها

فحاشی‎ در کامنت‎ها شخصیت شما را پایین می‎آورند؟ حالا به راحتی می توانید انتخاب کنید که چه کسی می تواند در پست های شما نظر دهد.

برای استفاده از تنظیمات جدید روی آیکون پروفایل خودتان در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید و به تنظیمات بروید. سپس گزینه Comments option را لمس کنید.

با انتخاب گزینه Allow Comments From میتوانید کسانی که اجازه دارند کامنت برای شما بگذرند را انتخاب کنید.(مثلا فقط فالوورهای شما)

 

کامنت در اینستاگرام

 

همچنین با زدن گزینه Block Comments From میتوانید افرادی را از کامنت گذاشتن روی پست‎هایتان منع کنید. این گزینه برای جلوگیری از کامنت گذاری ربات ها بسیار کارآمد است.

گزارش ناشناس برای لایو ها

برخی مواقع در یک ویدئو لایو مشاهده می‎کنید که فردی که در حال ضبط فیلم است اقدام به خودکشی و کارهایی از این قبیل کرده است. با استفاده از ویژگی جدید اینستاگرام می‎توانید به صورت کاملا ناشناس این عمل را گزارش دهید.

اگر به چنین موردی برخوردید که فرد در حال آسیب رساندن به خودش است روی گزینه منو در کنار Write a Message در پایین صفحه ضربه بزنید. سپس به آدرس Report > It’s inappropriate بروید و Self injury را انتخاب کنید.

 

 گزارش در اینستاگرام

 

با انجام این کار یک پیام برای پشتیبان اینستاگرام ارسال می‎شود که او می‎تواند کمک‎هایی مثل تلفن زدن به آن شخص و… را انجام دهد. اینستاگرام در بلاگ خود گفته است: ما تیم هایی داریم که ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در سراسر جهان برای رسیدگی به این پیام ها کار می کنند.

اگر شخصی را مشاهده کردید که به نظر می رسد در معرض خطر است،ضمن انجام این کار با پلیس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *