اینستاگرام برای اولین بار تصاویر با سایز مربع را محبوب کرد. این برنامه برای مدتی طولانی فقط تصویر مربعی را به اشتراک می‎گذاشت یا اگر طول و عرض با هم تناقض داشتند، عکس را Crop می‎کرد.

در کل اندازه‎ای که قبول می‎کرد با محدودیت هایی روبه‎رو بود و کاربران با برنامه‎هایی مثل Layout هم به درستی نمی‎توانستند سایز را بهبود دهند.

در نهایت اینستاگرام تصمیم گرفت به کاربران اجازه دهد که تصاویرشان را با سایز اصلی به اشتراک بگذارند. این ویژگی بسیار خوب است ولی اگر برای اشتراک گذاری یک تصویر پانوراما از آن استفاده کنید، نتایج خوبی حاصل نمی‎شود و دوستان شما یک عکس با طول زیاد و عرض کم می‎بینند.

کاربران سیستم عامل اندروید با نرم فزار رایگان Instawide می‎توانند تصاویر پانوراما را جهت ارسال در آلبوم اینستاگرام برش بزنند. کاربران آی او اس هم می‎توانند با پرداخت $۰٫۹۹ از نرم افزار Panosel برای این کار استفاده کنند.

آلبوم های اینستاگرام یک ویژگی جدید است که با آن می‎توانید ۱۰ عکس را در یک پست به اشتراک بگذارید. Instawide تصاویر پانوراما را برش می‎زند و به چند عکس تقسیم می‎کند تا بتوانید آن را در آلبوم اینستاگرام بگذارید.

 

برش زدن تصاویر پانوراما در اینستاگرام

 

تصویر پانورامایی که میخواهید به اشتراک بگذارید را در حافظه موبایل خود ذخیره کنید. Instawide را باز کنید و پانوراما را از گالری خود انتخاب کنید. روی دکمه فلش در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. حالا می توانید تصویر پانوراما را به عکس های مربع و یا مستطیل شکل تقسیم کنید.

می‎توانید انتخاب کنید که عکس پانوراما در اینستاگرام به چند عکس تقسیم شود (حداکثر ۱۰ عدد). هر چه تعداد بالاتری انتخاب کنید، برنامه هم بیشتر برش می‎زند. این تنها ضعف این برنامه است.

 

پانوراما در اینستاگرام

 

Instawide به شما اجازه می دهد که بخشی از تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای اضافه کردن تعداد تقسیم روی “+” و برای کم کردن تعداد تقسیم ها روی “-” در پایین صفحه ضربه بزنید.

زمانی که برای برش زدن مطمئن هستید، دکمه تیک سبزرنگ در بالای صفحه را لمس کنید. Instawide یک پوشه جدید در دستگاه شما ایجاد می کند و تصاویر بریده شده را ذخیره می کند.

 

به اشترک گذاری تصاویر بوجود آمده در آلبوم اینستاگرام

 

برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی دکمه دوربین ضربه بزنید. دکمه multiple images برای ساخت آلبوم را لمس کنید. عکسی که آخر نام آن “_۱” دارد را انتخاب کنید. برای اسلاید بعدی عکسی که “_۲” دارد را انتخاب کنید.

به همین ترتیب عکس‎های بعدی را وارد آلبوم کنید و در نهایت آلبوم را به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *