در اواخر سال ۲۰۱۶، اینستاگرام ویژگی نشانه گذاری(book mark) را معرفی کرد. در این ویژگی کاربران می‎توانستند با لمس کردن دکمه book mark، پست های گذاشته شده در صفحه اصلی را ذخیره کنند.

سپس اینستاگرام این پست ها را به book mark های اکانت شما اضافه می‎کرد.
به عنوان مثال اگر یک عکس را در گالری خود ذخیره نکرده بودید و شخصی که پست را قبلا در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بود، اکنون آن را حذف می‎کرد، عکس ذخیره شده در اکانت شما هم حذف می‎شد و ذخیره کردن شما بی‎نتیجه بود.

در ابتدا، ویژگی ذخیره سازی آماتور بود. اینستاگرام اکنون یک راه برای سازماندهی پست های ذخیره شده اضافه کرده است.

با استفاده از این ویژگی می‎توانید پست های ذخیره شده را در یک پوشه به صورت کالکشن‌ در کالکشن‌ اینستاگرام ذخیره کنید. هر کاربر می‎تواند بی‎نهایت کالکشن‌ اینستاگرام ایجاد کند.

بهتر است نسخه اینستاگرام خود را آپدیت کنید. ویژگی کالکشن‌ در لیست تغییرات آخرین ورژن قرار نگرفته است ولی برای امنیت بیشتر بروزرسانی را انجام دهید.

ایجاد یک کالکشن‌ اینستاگرام

 

برنامه اینستاگرام را باز کنید و به تب پروفایل بروید. دکمه bookmark را لمس کنید.
اینجا مکانی است که شما می توانید تمام پست های ذخیره شده خود را مشاهده کنید. اگر ویژگی کالکشن‌ به اینستاگرام اضافه شده باشد، باید ۲ تب را مشاهده کنید.
در تب All همه‎ی پست‎هایی که ذخیره کردید و در Collections همه‎ی کالکشن‌ هایی که ایجاد کردید را مشاهده می‎کنید.

 

کالکشن‌ اینستاگرام

 

به تب Collections بروید. برای ایجاد دکمه “+” را در سمت راست بالای صفحه لمس کنید. هر اسمی دوست دارید برای نام کالکشن‌ بنویسید.

 

کالکشن‌ اینستاگرام

 

اضافه کردن پست به کالکشن‌

 

۲ راه برای اضافه کردن پست به کالکشن‌ وجود دارد. می‎توانید پست را مستقیما اضافه کنید یا از قسمت پست‎های ذخیره شده آن را اضافه کنید.

در تب Collections یک کالکشن‌ را انتخاب کنید. و دکمه سه نقطه را در سمت راست بالای صفحه لمس کنید.
یک منو با گزینه “ویرایش” و “اضافه کردن” باز می‎شود. گزینه Add to Collection را انتخاب کنید و از میان پست‎های ذخیره شده یکی از آنها را برای اضافه شدن، انتخاب کنید.

 

کالکشن‌ اینستاگرام

 

همچنین می‎توانید مستقیما یک پست را اضافه کنید. پست مورد نظرتان را لمس کنید و چند ثانیه نگه دارید. یک منو باز می‎شود که با انتخاب یکی از کالکشن‌‎ها، پست اضافه ‎می‎شود.

 

کالکشن‌ اینستاگرام

 

پست های ذخیره شده شما همچنان در تب« All» وجود دارند، حتی پس از مرتب سازی آنها در یک کالکشن‌. یک پست ذخیره شده را می توان به کالکشن‌های متعدد اضافه کرد.
همان طور که قبلا گفته شد، اگه شخصی یک پست را پاک کند، از کالکشن‌‎های شما هم حذف می‎شود.

یکی از ضعف‎های اینستاگرام برای این ویژگی این است که امکان جستوجو پست‎های موجود در کالکشن‌‎ها وجود ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *