هنگامی که فیس بوک جشن ۱۰ سالگی برپا کرد یک ویژگی موقت ارائه کرد که با آن می‎توانستید به پست ها و فعالیت های سال گذشته خود نگاهی بیاندازید.

به این صورت که کاربران در یک ویدیو واقعا عالی عکس‎های سال گذشته خود را به صورت میکس شده تحویل میگرفتند. این ویژگی برای مرور کردن خاطرات بسیار دلپذیر است.

اگر هنوز برنامه‎ای با همان کارایی را دوست دارید، PastBook را امتحان کنید. PastBook یک برنامه تحت وب کوچک و ساده است که می‎تواند همه‎ی پست هایی که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸ گذاشته‎اید را گرد آوری کند.
این برنامه از طریق پروفایل شما جستجو می کند و رویدادها را به یک آلبوم الکترونیکی تبدیل می کند. اگر میخواهید به گذشته خود سرکی بکشید نیازی نیست به برنامه بگویید به تمام عکس ها دسترسی پیدا کند.

استفاده از PastBook بسیار ساده است.

ابتدا با انتخاب یک سال شروع کنید. در زیر آن انتخاب کنید که اکانت فیس بوک را میخواهید برسی کنید یا اکانت اینستاگرام را. شما برای ارائه سرویس باید در سایت ثبت نام کنید. ثبت نام را می‎توانید با استفاده از ایمیل خود انجام دهید. اما اگر میخواهید اکانت فیس بو‎ک‎تان برسی شود، باید به سایت دسترسی به اطلاعات خود را بدهید. زمانی که اطلاعات را وارد کردید، روی Create Your PastBook کلیک کنید و کمی صبر کنید تا سایت آلبود شما را بسازد و به شما ارائه دهد.

 

PastBook

 

این پروسه ممکن است زمان زیادی طول بکشد ولی میتوانید درصد پیشرفت آن را مشاهده کنید. عکسها در نمای آلبوم بسیار کوچک هستند و شما نمیتوانید برای بزرگ کردن روی آنها کلیک کنید.
با این حال می‎توانید با کلیک بر روی option در پایین صفحه تمام وقایع را در قالب ستونی استخراج کنید.

 

PastBook

 

نمایش ستونی در هنگام بارگیری کمی سریعتر است و شما می توانید برای نمایش بزرگتر یک پست روی آن کلیک کنید.

 

PastBook

 

در انتها اگر آلبومی که ساخته شد را دوست دارید، PastBook با دریافت مبلغ کمی آن را برای شما چاپ می‎کند. همچنین می‎توانید پست ها را در آلبوم خود ویرایش کنید و هر موقع که دوست داشتید آن را چاپ کنید. هم اکنون نسخه IOS  و نسخه تحت وب PastBook موجود است.

 

بازدید از وبسایت Past Book

دانلود Past Book برای IOS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *